Головна / Про університет / Цифри i факти

Цифри i факти

Черкаський державний технологічний університет ще молодий, та вже встиг зарекомендувати себе тільки позитивно, завдяки своїм надбанням і здобуткам у освітянській та науковій галузях, сягнув високого авторитету і широкого визнання.

26 червня 1991 року був створений Черкаський інженерно-технологічний інститут, який стояв біля витоків підготовки національних кадрів для незалежної України.

Черкаський державний технологічний університет робить дедалі вагоміший внесок в справу розвитку промисловості та сільського господарства як регіону, так і всієї України. За 10 років незалежності України вищу освіту тут здобули понад 13 тисяч спеціалістів. Крім того, диплом отримали 100 іноземних громадян - представників 35 країн світу. Сьогодні університет продовжує динамічно розвиватися як авторитетний, науково-методичний центр підготовки фахівців.

В університеті нарощується кадровий потенціал. Зараз тут працює понад 300 викладачів, серед яких 12 академіків галузевих академій наук України, 21 доктор наук, 23 професори і 105 кандидатів наук, доцентів. ЧДТУ - це 9 навчальних корпусів, 3 гуртожитки, студентська їдальня, спортивний комплекс та 2 оздоровчі бази.

Університет набуває авторитету і як головний науково-інформаційний центр у регіоні. Він став центром проведення міжнародних та Всеукраїнських наукових конференцій, семінарів, симпозіумів, "круглих столів" з широкого кола проблем. У нас виходить друком науково-технічний журнал і 2 наукові збірники, що входять до переліку фахових видань Вищої Атестаційної Комісії України.

Перший набір до аспірантури в університеті був зроблений десять років тому. За цей час закінчило аспірантуру понад 90 осіб, з них 70% стали кандидатами наук. Тільки в 2000 році захистили кандидатські дисертації 7 аспірантів, керівниками яких були професори М.І.Бушин, Ю.П.Кунченко, О.М.Поляков, Ю.М.Тесля.

Завдяки турботі ректорату невпізнанно змінилася матеріально-технічна база університету, зокрема, комп‘ютерне забезпечення. Ми придбали понад 150 персональних комп‘ютерів, сучасні прилади та пристрої, наукову літературу. Це створює добру основу для організації навчання за світовими стандартами.

Зараз в ЧДТУ створено необхідну наукову та матеріальну базу для розширення сфери наукових досліджень у багатьох напрямках, актуальних як для черкаського регіону, так і для всієї незалежної України в цілому.

З берегів Дніпра-Славутича випускники нашого інституту несуть окрім професійних знань, любов до народу, який воліє жити в мирі і дружбі з усіма народами світу.

Про університет
Черкаський університет i Болонський процес