Новини
Про унiверситет
Абiтурiєнту
Факультети
Наукова робота
Студентське життя
Спiлки
WebEmail
НАУКОВІ КОНФЕРЕНЦІЇГоловна / Новини / Стан ЧДТУ на 2004 рік

Новини
 Стан ЧДТУ на 2004 рік
 

Черкаський державний технологічний університет
один із флагманів освіти Середнього Придніпров’я

Черкаський державний технологічний університет за короткийтермін його існування перетворився на сучасний багатопрофільний освітнійзаклад, акредитований за ІV рівнем акредитації, впливовий об'єкт науково-технічногота соціально-економічного розвитку центру України, відомий своїми досягненнямидалеко за її межами.

Згідно міжнародних стандартів, завершено перехід наступеневу систему підготовки фахівців "бакалавр-спеціаліст-магістр". За останніп'ять років контингент студентів зріс з 4800 до 8041 особи. На перший курсу 2003 році прийнято 1796 студентів, проти 607 у 1998 році. За цей періодстворено 11 нових кафедр – "Економічної кібернетики", "Дизайну", "Системногопрограмування", "Прикладної математики", "Загальної екології та природокористування","Електротехнічних систем електроспоживання", "Банківської та страхової справи","Суспільних дисциплін і права", "Романо-германської філології", "Загальноїекології та природокористування", "Гуманітарних технологій та педагогікивищої школи", "Безпеки життєдіяльності". Запроваджена екстернатна форма навчання,система перепідготовки кадрів, діє аспірантура з 11 наукових спеціальностей.

Незважаючи на складну фінансову ситуацію в цілому погалузі освіти в університеті створені умови для творчої, плідної діяльностіпрофесорсько-викладацького складу в розвитку науки. За цей час кількістьнаукових шкіл зросла в три рази, зараз існує 13 наукових шкіл, які очолюютьпровідні вчені університету за тематикою фундаментальних та прикладних дослідженьв економіці, обороноздатності держави. За кількістю патентів і винаходівЧДТУ посідає перше місце в області. Основні наукові досягнення, впровадженіу навчальний процес та виробництво, зросли в 3-7 разів. Кількість аспірантів,захищених кандидатських, докторських дисертацій зросла в 3-6 разів. В середньомуза рік захищаються 25-30 кандидатських, 2-3 докторські дисертацій. Впершев Черкаській області створена спеціалізована Рада по захисту кандидатськихдисертацій. Щорічно розширюється співробітництво з науковими центрами, університетамита організаціями Великобританії, Німеччини, Польщі, Швеції, США, Росії, Білорусі,збільшується кількість опублікованих монографій наукових статей як в українськихтак і в іноземних виданнях, кількість одержаних стипендій Президента, Кабміну,Верховної Ради України.

ЧДТУ, як суб’єкт видавничої діяльності, увійшов до державногореєстру видавців та книговиготівників та є найбільшою в області вузівськоювидавничою організацією. Виходить друком три фахових видання, обласна газета"Студентський меридіан", альманах "Екосвіт".

Особлива увага приділяється вирішенню соціально-економічнихпоказників діяльності університету. Так, вдвічі збільшилася кількість навчальнихкорпусів і доведена до 8, а площа в них зросла з 28 до 60 тисяч кв. м, щоповністю забезпечує нормативи на одного студента. На 247 відсотків зросласередня заробітна плата. Переважна більшість працівників мають доплати інадбавки до основної заробітної плати. Обсяг позабюджетних коштів на утриманняі розвиток матеріально-технічної бази університету, забезпечення навчальногопроцесу зріс у 4 рази, що втричі перевищує бюджетне фінансування, тобто тричетвертих всіх витрат покриваються за рахунок коштів, які зароблені колективом.

Тільки на придбання комп’ютерної техніки, лабораторногообладнання, літератури за 5 років витрачено майже 6 млн. грн., що в три разиперевищує витрати попередніх років. На ремонт, розширення навчальних площщорічно витрачається близько 1,5 млн. грн. проти 200 тис. грн. у 1998 році.

Університет має 8 навчальних корпусів, 3 гуртожитки,науково–технічну бібліотеку, редакційно-видавничий центр, спортивний комплексзі стадіоном, сучасний актовий зал, кінозал, два музеї, лікувально-оздоровчийцентр, їдальню і буфет на 450 місць, авто школу, 2 бази відпочинку.

Для задоволення і реалізації здібностей студентів вуніверситеті плідно працює студентський Парламент, 8 гуртків художньої самодіяльності,5 команд КВК, 13 спортивних секцій, чимало різних гуртків.

За 42 роки існування навчального закладу понад 20 тисячгромадян України та 35 країн світу одержали дипломи про вищу освіту. Підготовкуфахівців з 24 спеціальностей та 36 спеціалізацій забезпечують 530 викладачів,більшість з яких – професори, доктори наук, доценти, кандидати наук. Середних 15 академіків, членів-кореспондентів галузевих Академій наук, 3 – заслуженіпрацівники народної освіти, 2 – відмінники освіти.

Слід відзначити велику благодійну діяльність співробітниківуніверситету. Надається допомога продуктами харчування, коштами, одягом,необхідним інвентарем Черкаському дитячому будинку, Золотоніській школі-інтернату,організації інвалідів та іншим закладам. Особлива увага приділяється дітям-інвалідам,сиротам, дітям із малозабезпечених сімей. Під постійним контролем перебуваютьпитання працевлаштування випускників університету, вирішення проблем безробіттямолоді.

Сьогодні університет являє собою вищий навчальний закладсучасного типу, дієвий суб’єкт соціально-економічного, науково–духовногорозвитку Черкащини і всієї України, центром освіти, науки і культури Шевченковогокраю.

 

 

 

 Новини
Просвітницько-виховна патріотична робота Центру культури та виховання ЧДТУ серед шкіл Черкащини
Лекція
Зустріч з народним депутатом України
Міжнародна науково – практична конференція
Спартакіада університету
IV Міжнародна науково-практична конференція
Змагання з настільного тенісу
Вітаємо!
Монографія
Премія "Прометей"
Золото чемпіонів Європи у Черкащан
День Знань
Нові якісні видання
Вітання
День відкритих дверей
Олімпіади
З святом 8 березня!
Змагання серед студентів
Вітаємо!
День захисника Вітчизни
Монтаж, діагностика, ремонт технологічного обладнання
Спартакіада "Здоров'я"
Без права на забуття
Куркуль чи господар? Селянська економіка як соціальна категорія.
Краєзнавча премія
Cтудентська нарада
"ТЕХНОЛОГИИ УПРАВЛЕНИЯ"
Вшанування пам'яті Богдана Хмельницького
4 Июля
Факультет по роботі з іноземними студентами
Відпочинок на оздоровчих базах
Теория автоматического управления
Факультет по роботі з іноземними студентами
Вітаемо!
Вітаємо!
Новий розділ
Фотогалерея (Весна)
День Победы!
Пьезоэлектрические преобразователи
Міжнародна науково-практична конференція
Футбол
Футбол
Наукові школи
6-а МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ГЕОМЕТРІЇ ТА ТОПОЛОГІЇ
Вітаемо наших борців
Тренінг
Всеукраїнська Олімпіада
Информация для иностранных абитуриентов
45 років ЧДТУ
Факультет електронних технологій.
Психологічні клуби
Факультет електронних технологій. Сайт.
Першість України по САМБО
Фотогалерея
Книга «Поверхностный монтаж при конструировании и производстве электронной аппаратуры»
Йога в повсякденному житті. Сайт. Поповнення.
ІІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
Фотогалерея
Оновлення iнформацiї
Олімпіада з фізики 24.02.2005
Йога в повсякденному житті. Сайт.
Інформатика Олімпіада 03.03.2005
Университет зимой
Йога в повсякденному житті. Рзклад занятть.
Зима
Черкаський університет у Болонському процесі
Спартакіада серед професорського викладацького складу
НЕ ХВИЛЮЙТЕСЬ – У ВАС ЕКЗАМЕНИ!
КВН
WebMail
Йога в повседневной жизни
Спортивне життя
міжнародна конференція
Проблеми з поштою
Вийшла з друку історія університету
Підсумки наукової діяльності за 2003/2004 рік
Інформація про аспірантуру ЧДТУ
Результати набору
1-e Сентября
ПРИЛАДОБУДУВАННЯ 2004
Оздоровчи бази ЧДТУ
Стан ЧДТУ на 2004 рік
Нова спеціальність
Абітурієнту 2004
28 Червня
8 МАРТА!
І Міжнародна НПК
1-е Сентября
RANR2 2003
С Праздником!
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ГЕОМЕТРІЇ ТА ТОПОЛОГІЇ
23 февраля
Підсумки конференції
І Всеукраїнська НПК
Нова служба для роботи з поштою - OpenWebMail
Відкрито сайт - Студенческий Центр
Открытие сайта
Презентацiя пiдручника
Результаты прийома
Поздоровлення з 1 вересня
Вхiд до WebEmail
Iм`я:
Пароль:
Пошук:
Черкаський державний технологiчний унiверситет
бул.Шевченко, 460 м.Черкаси, 18006
тел.:(0472) 71-00-92, факс: (0472)71-00-94, 73-02-32
e-mail: chdtu-cherkasy@ukr.net