Новини
Про унiверситет
Абiтурiєнту
Факультети
Наукова робота
Студентське життя
Спiлки
WebEmail
НАУКОВІ КОНФЕРЕНЦІЇГоловна / Новини / Психологічні клуби

Новини
 Психологічні клуби
 

Приходьте по вівторкам, середам, четвергам о 18.00, в 5 к. ауд. 202.

Психологічні клуби – це один з напрямків роботи психологічної служби. Ініціатором створення психологічних клубів, як і створення психологічної служби являються студенти.

Існують і активно працюють 5 клубів:

  • “КРаСКА”,
  • “Крок назустріч”,
  • “КоНДоР”,
  • “Студентська сім’я”,
  • “ПСІ-ПОЛІС-ЧДТУ”.

Зверніть увагу на те, що клуби створені студентами і для студентів.

Все почалося з 2001 року, коли на базі студентського центру “ПСІ-ПОЛІС-ЧДТУ” (псі (psihe) – душа, поліс – місто; разом “місто душі”) проводилися соціально-психологічні тренінги.
Тренінг – вид подачі конкретного теоретичного матеріалу з паралельним його відпрацюванням відраз ж на занятті. Теоретичний матеріал подається невеликими блоками, після яких виконуються різні психологічні вправи, ігри, які ілюстують надану теорію в дії. Така структура навчання дає змогу краще сприйняти теоретичний матеріал, ніж на лекції, спробувати використати набуті знання відразу на занятті, подивитись як це роблять інші. Тобто в учасників тренінгу є можливість побачити не одну модель поведінки в тому або іншому випадку чи ситуації, а відразу прослідкувати кілька різних форм та моделей поведінки, реагування на ті чи інші обставини.

Згодом бажаючих отримати психологічні знання, відвідувати тренінги-семінари у нашому університеті ставало все більше, тому психологами ЧДТУ був організований спеціалізований навчальний цикл “Тренінг для тренерів”. Метою циклу була підготовка з рядів студентів майбутніх співтренерів. Своєрідним екзаменом для кожного з учасників цього тренінга була розробка, підготовка і проведення свого тренінгу і його аналіз. Психологи університету виступали у ролі супервізорів. З метою отримання та поглиблення інформації про психологічні особливості ведення груп такі навчальні цикли для молодих тренірів стали традиційними.

Чим же займається кожен з 5-ти клубів?

Студентський клуб “КРаСКА” (клуб розвитку студентської активності і креативності. Креативність – здатність продукувати незвичні ідеї, відходити від традиційних схем мислення, швидко вирішувати проблемні ситуації) почав працювати у вересні 2002 року. Метою його роботи є розвиток активності і креативності у студентів. Тренінги, які проводяться в рамках цього клубу відбуваються у руслі “рівний –рівному” за тематикою, яку обирають самі студенти: тренінг розвитку пам’яті (методики та прийоми запам’ятовування ряду слів, цифр, номерів телефонів), тренінг розвитку навичок ефективного спілкування, цикл тренінгів “Психологія багацтва”: - психологічні основи фінансової незалежності; - принципи лідерства.

Клуб “Студентська сім’я” народився в листопаді 2000 року. Метою його роботи є підвищення психологічної освіченості всіх, хто його відвідує, в питаннях сімейних, партнерських, дружніх взаємовідносин. Клуб відвідують сімейні студентські пари; пари, які тільки зустрічаються та прагнуть створити міцні сім’ї; студенти, які тільки шукають кохану людину та інші бажаючі. От кілька тем тех тренінгів, які заплановані на цей семестр: “З ким і як будувати сім’ю”, “На порозі сім’ї: - сімейний договір; - плюси і мінуси пробного шлюбу”, “Правила вирішення спірних питань”, “Що в сім’ї неприпустимо?”.

Клуб “КоНДоР” (клуб навчання та ділового розвитку). Заснований спільно із Черкаською обласною молодіжною організацією “Інститут розвитку інтелектуального співробітництва”. Ведучі клубу Президент ЧОМО “Інституту розвитку інтелектуального співробітництва” Роман Шалобанов та студент ІІ курсу ФЕУ Коробка Дмитро спрямовують роботу клубу на розвиток ділових і особистісних якостей для досягнення у сфері бізнесу. Зараз в часи активного переходу на ринкову економіку, сучасна молодь має зрозуміти, що треба змінювати свої уявлення про роботу, працевлаштування, проте, як заробляти гроші. На засіданнях клубу розглядаються наступні питання: психологічні основи постановки мети; психологічні основи планування та визначення необхідних ресурсів для реалізації власного починання; управління персоналом; діловий етикет.

Клуб “Крок назустріч” Засідання цього клубу здебільшого присвячені особистості самих студентів, їх якостям, характеру, здібностям, потребам, прагненням, почуттям та тому, як з цим всім розібратися.Ведучий клубу – студент- заочник V курсу БФ Кириченко Павло. Колись він вперше прийшов на заняття в студентський центр “ПСІ- ПОЛІС “- ЧДТУ і соромився навіть розповісти про себе, посилаючись на те, що йому важко говорити перед аудиторією,тим паче незнайомою, але дуже хоче цьому навчитися.Так і вийшло. Павло відвідував заняття, приймав в них активну участь і тим самим черпав з них психологічні знання, уміння. Іноді було страшно,.але він старався якомога частіше виступати перед іншими учасниками, висловлювати свою думку вголос. І зараз ми можемо спостерігати результат такої роботи над собою.Навесні 2002 року його викладач обрав саме Павла, з усіх студентів його групи, для виступу на учнівській конференції, а з 2003 року Павло проводить заняття клубу “Крок назустріч”, подолання стресових ситуацій ( учасники тренінгу дізнавались про те, що таке стрес і дистрес, їх вплив на нас, ознайомлення з релаксаційними техніками). “Основи психосоматики”( про вплив наших думок, почуттів, емоцій на здоровя тіла), “Батьки + діти = взаєморозуміння. Це- реально ( про стосунки батьків і дітей, причини негараздів, прийнятні види взаємодії, рекомендації щодо покращення стосунків).

Клуб “ ПСІ- ПОЛІС- ЧДТУ” ( psi- від. грец. душа, polis- місто). Метою роботи цього клубу є підвищення соціально-психологічної освіченості студентів та навчання основам психологічної самодопомоги. Теми, що обговорюються в рамках цього клубу загалом спрямовані на розширення світогляду студентів та поглиблення їх соціальної компетентності.

Наприклад: цикл тренінгів “Що мені робити з самим собою?” – сценарії долі, батьківські програмування, -джерела душевної енергії, “Мистецтво спілкування: секрети безконфліктності, - дипломатія,- мистецтво полемічного бою”.

Шановні студенти, памятайте, студентські роки- це не тільки навчання, це ще й цікаве дозвілля, яке памятається все життя. Це такий відрізок часу. До якого людина може подумки повертатися все життя, як до періоду, насиченого веселими, цікавими подіями. А може і не повертатися, якщо немає чого згадати.

Психологічні клуби – це таке місце в нашому університеті, де можна відпочити душею, знайти однодумців, друзів і окрім цього, дізнатися багато нового та цікавого про самого себе, про взаємодію з іншими та з навколишнім світом.

Отож, приходьте по вівторкам, середам, четвергам

о 18.00, в 5 к. ауд. 202. Чекаємо на вас

 

 

 

 Новини
Просвітницько-виховна патріотична робота Центру культури та виховання ЧДТУ серед шкіл Черкащини
Лекція
Зустріч з народним депутатом України
Міжнародна науково – практична конференція
Спартакіада університету
IV Міжнародна науково-практична конференція
Змагання з настільного тенісу
Вітаємо!
Монографія
Премія "Прометей"
Золото чемпіонів Європи у Черкащан
День Знань
Нові якісні видання
Вітання
День відкритих дверей
Олімпіади
З святом 8 березня!
Змагання серед студентів
Вітаємо!
День захисника Вітчизни
Монтаж, діагностика, ремонт технологічного обладнання
Спартакіада "Здоров'я"
Без права на забуття
Куркуль чи господар? Селянська економіка як соціальна категорія.
Краєзнавча премія
Cтудентська нарада
"ТЕХНОЛОГИИ УПРАВЛЕНИЯ"
Вшанування пам'яті Богдана Хмельницького
4 Июля
Факультет по роботі з іноземними студентами
Відпочинок на оздоровчих базах
Теория автоматического управления
Факультет по роботі з іноземними студентами
Вітаемо!
Вітаємо!
Новий розділ
Фотогалерея (Весна)
День Победы!
Пьезоэлектрические преобразователи
Міжнародна науково-практична конференція
Футбол
Футбол
Наукові школи
6-а МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ГЕОМЕТРІЇ ТА ТОПОЛОГІЇ
Вітаемо наших борців
Тренінг
Всеукраїнська Олімпіада
Информация для иностранных абитуриентов
45 років ЧДТУ
Факультет електронних технологій.
Психологічні клуби
Факультет електронних технологій. Сайт.
Першість України по САМБО
Фотогалерея
Книга «Поверхностный монтаж при конструировании и производстве электронной аппаратуры»
Йога в повсякденному житті. Сайт. Поповнення.
ІІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
Фотогалерея
Оновлення iнформацiї
Олімпіада з фізики 24.02.2005
Йога в повсякденному житті. Сайт.
Інформатика Олімпіада 03.03.2005
Университет зимой
Йога в повсякденному житті. Рзклад занятть.
Зима
Черкаський університет у Болонському процесі
Спартакіада серед професорського викладацького складу
НЕ ХВИЛЮЙТЕСЬ – У ВАС ЕКЗАМЕНИ!
КВН
WebMail
Йога в повседневной жизни
Спортивне життя
міжнародна конференція
Проблеми з поштою
Вийшла з друку історія університету
Підсумки наукової діяльності за 2003/2004 рік
Інформація про аспірантуру ЧДТУ
Результати набору
1-e Сентября
ПРИЛАДОБУДУВАННЯ 2004
Оздоровчи бази ЧДТУ
Стан ЧДТУ на 2004 рік
Нова спеціальність
Абітурієнту 2004
28 Червня
8 МАРТА!
І Міжнародна НПК
1-е Сентября
RANR2 2003
С Праздником!
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ГЕОМЕТРІЇ ТА ТОПОЛОГІЇ
23 февраля
Підсумки конференції
І Всеукраїнська НПК
Нова служба для роботи з поштою - OpenWebMail
Відкрито сайт - Студенческий Центр
Открытие сайта
Презентацiя пiдручника
Результаты прийома
Поздоровлення з 1 вересня
Вхiд до WebEmail
Iм`я:
Пароль:
Пошук:
Черкаський державний технологiчний унiверситет
бул.Шевченко, 460 м.Черкаси, 18006
тел.:(0472) 71-00-92, факс: (0472)71-00-94, 73-02-32
e-mail: chdtu-cherkasy@ukr.net