Головна / Новини / 45 років ЧДТУ

Сьогодні виповнюється рівно 45 років з часу заснування провідного на-вчального закладу Шевченкового краю – Черкаського державного технологіч-ного університету. За роки свого існування ЧДТУ накопичив великий досвіт навчальної, наукової та виховної роботи і перетворився на знаний далеко за межами України науково-педагогічний центр з підготовки висококваліфікова-них кадрів у Придніпровському регіоні. Історія університету – це історія само-відданої праці багатьох поколінь сіячів розумного, доброго, вічного.

У березні 1960 року в Черкасах відкрився загальнотехнічний факультет Київського технологічного інституту харчової промисловості. Через рік фа-культет було перетворено на Черкаський загальнотехнічний факультет Київсь-кого інженерно-будівельного інституту. В той час на факультеті навчалося бли-зько 500 студентів. У 1963 році відбувся перший випуск.

З розвитком факультету, збільшенням контингенту студентів його рамки “зага-льнотехнічного” стали завузькими. Тому в листопаді 1977 року його було пере-творено на Черкаський філіал Київського інженерно-будівельного інституту. Ще через 2 роки філіал було підпорядковано Київському політехнічному інсти-туту.

У 1983 році було здано в експлуатацію 9-поверховий навчально-лабораторний корпус, завдяки чому збільшилися навчальні площі, поліпшилося Технічне оснащення лабораторій, кабінетів. Тоді ж було побудовано ще один гуртожиток для студентів.

Від інституту-до університету
26 липня 1991 року за клопотанням керівних органів області, Київ-ського політехнічного інституту, Міністерства освіти України, Кабінет Мініст-рів ухвалив рішення про створення на базі Черкаського філіалу КПІ Черкаського інженерно-технологічного інституту як самостійного ВНЗ з державною фор-мою власності. У складі ЧІТІ почав діяти Смілянський радіотехнікум, на базі якого створено коледж, а пізніше - філіал інституту.
І от 26 вересня 2001 року Кабінет Міністрів прийняв розпорядження “Про утворення Черкаського державного технологічного університету”.

Пріоритети освітноьї діяльності
Нині Черкаський державний університет –це сучасний багатопрофільний освітній, впливовий суб`єкт науково-технічного та соціально-економічного розвитку в центрі України. Він відомий своїми досягненнями в галузях освітньої та наукової діяльності далеко за її межами.
Університет готує фахівців з 29 спеціальностей і 36 спеціалізацій: машино-приладобудівних, будівельних, кібернетичних, інженерних, економічних, лінгвістичних, екологічних та дизайну. В ньому навчається майже 9 тисяч студентів, діє факультет перепідготовки фахівців та довузівської підготовки. Навчально-виховний процес забезпечують 530 викладачів, більшість з яких –професори, доктори наук та доценти, серед них три заслужені працівники народної освіти України, три відмінники освіти, 15 академіків, членів –кореспондентів галузевих академій наук. У структурі ЧДТУ 10 факультетів, 41 кафедра. Університет є базовим закладом для 8 навчальних науково-виробничих комплексів.

Пріоритетним напрямком розвідку освітньої діяльності університету є впровадження інноваційних технологій, інтеграція з виробництвом. Діяльність нашого вищого навчального закладу спрямована на підготовку фахівців-товаровиробників.

Університет проводить плідну науково-дослідну діяльність: діє аспірантура з 12 наукових спеціальностей, 13 наукових шкіл, які за тематикою охоплюють фундаментальні та прикладні дослідження. Навчальний заклад посідає перше місце в Черкаській області за кількістю патентів і винаходів.

ЧДТУ, як суб`єкт видавничої діяльності, увійшов до Державного реєстру видавців і книговиробників та є найбільшою в області вузівською виробничою організацією.

Університет має достатню матеріальну базу й розвинену інфраструктуру. Загальна площа аудиторних та житлових приміщень сягає понад 60 тис.кв.м., у тому числі 8 навчальних корпусів, 3 гуртожитки, науково-технічна бібліотека, редакційно-видавничий центр, спортивний комплекс з тренажерними залами і стадіоном, актовий зал, 2 музеї, лікувально-оздоровчий центр, їдальня й буфети на 450 місць, автошкола, 2 бази відпочинку.