Новини
Про унiверситет
Абiтурiєнту
Факультети
Наукова робота
Студентське життя
Спiлки
WebEmail
НАУКОВІ КОНФЕРЕНЦІЇГоловна / Новини / Краєзнавча премія

Новини
 Краєзнавча премія
 

Черкаська обласна краєзнавча премія Михайла Максимовича за 2005 рік вручена Валентину Лазуренку – кандидату історичних наук, доценту, помічнику Ректора ЧДТУ з гуманітарної освіти та виховання.

За 11 років існування обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича її Лауреатом вперше став викладач із Черкаського державного технологічного університету. Це – кандидат історичних наук, доцент, член Національної спілки журналістів України, помічник Ректора ЧДТУ з гуманітарної освіти та виховання Лазуренко Валентин Миколайович.

ДіпломПремію імені Михайла Максимовича за 2005 рік за краєзнавчий навчальний посібник "Історія Чигиринщини (з найдавніших часів до сьогодення) " та вагомий внесок у розвиток краєзнавства на Черкащині В.М. Лазуренку присуджено ще 13 вересня 2005 року відповідно до рішення Конкурсної комісії при Черкаській обласній державній адміністрації, проте вручення її відбулось 15 листопада 2005 року на батьківщині Михайла Олександровича Максимовича (1804-1873 рр.) – видатного історика, фольклориста, ученого-природознавця, літературознавця, громадського діяча, першого Ректора Київського університету у селі Богуславець Золотоніського району Черкаської області.

Диплом Лауреата Валентину Миколайовичу Лазуренку вручив заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Микола Семенович Овчаренко.

Слід зазначити, що краєзнавчий навчальний посібник В.М. Лазуренка "Історія Чигиринщини (з найдавніших часів до сьогодення) " на здобуття обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича за 2005 рік висунули відразу дві державні установи – Чигиринська районна державна адміністрація (голова – П.М. Литвин) та Черкаський державний технологічний університет (ректор – Ю.Г. Лега).

Інформація про премію імені Михайла Максимовича.

Відповідно до рішення Черкаської обласної ради № 22-6 від 30.10.2001 р. обласною радою спільно з обласною державною адміністрацією засновано обласну краєзнавчу премію імені Михайла Максимовича (з 1994 року по 2001 рік премія була літературно-краєзнавча).

Обласна краєзнавча премія імені Михайла Максимовича (далі – премія) заснована з метою підтримки краєзнавства як важливого засобу громадянсько-патріотичного виховання та заохочення дослідників історії Черкащини до нових і важливих здобутків у галузі краєзнавства.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження Михайла Максимовича – 15 вересня.

До участі в конкурсі допускаються вагомі дослідження авторів в різних сферах краєзнавства, які надруковані протягом п’яти останніх років до часу присудження премії. За своїм змістом вони обов’язково стосуються Черкащини, її минулого та сучасного, мають пізнавально-виховне значення і є оригінальними у своєму роді. Мова видання – українська.

Проведення конкурсу на здобуття премії здійснює конкурсна комісія, яка повноважна при наявності трьох третин свого складу. Комісія може проводити засідання і приймати рішення про присудження премії при наявності не менше трьох третин свого складу. Рішення про присудження премії приймається таємним голосуванням більшістю голосів присутніх членів комісії.

Премія присуджується розпорядженням голови обласної державної адміністрації на підставі рішення конкурсної комісії та наданих обласною радою повноважень.

Лауреатам премії вручаються дипломи і грошові винагороди. Диплом підписують голова обласної державної адміністрації та голова конкурсної комісії.

Відомості на Лауреата краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича 2005 р. з точки зору його краєзнавчої роботи на Черкащині

ЛАЗУРЕНКО ВАЛЕНТИН МИКОЛАЙОВИЧ-помічник Ректора ЧДТУ з гуманітарної освіти та виховання. Заступник голови правління Черкаської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців. Кандидат історичних наук, доцент. Заступник голови Ради Наукового товариства істориків-аграрників (м. Черкаси). Член Національної спілки журналістів України. Віце-президент громадської організації “Товариство істориків Черкащини”.

Народився 13 вересня 1976 р. в с. Суботів Чигиринського району Черкаської області в селянській сім'ї. Закінчив з відзнакою історичний факультет Черкаського державного університету ім. Богдана Хмельницького у 1998 p.

Стипендіат Кабінету Міністрів України (1999-2001). З жовтня 2002 р. – член президії Чигиринської районної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців.

Автор (співавтор) понад 130 наукових робіт (серед них – п'ять монографій, два навчальні посібники, десять науково-популярних книг).

Член оргкомітету (відповідальний секретар оргкомітету) Другої науково-краєзнавчої конференційї “Черкащина в контексті історії України” присвяченої 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років. (2005 р.). Заступник відповідального редактора перших двох історико-краєзнавчих книг за матеріалами проведених науково-краєзнавчих конференцій “Черкащина в контексті історії України” (2004 р. та 2005 р.).

Заступник головного редактора краєзнавчого журналу Черкаської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців “Краєзнавство Черкащини”.

Краєзнавчі розвідки Валентина Лазуренка постійно друкуються у пресі.

Краєзнавець частий гість історико-краєзнавчих програм Черкаської обласної телерадіокомпанії.

Валентин Лазуренко палкий популяризатор історії Чигиринщини. Він автор першого в історії Черкащини краєзнавчого навчального посібника "Історія Чигиринщини (з найдавніших часів до сьогодення)" (2004).

Завдяки активній позиції і сприянню молодого краєзнавця, посібником забезпечено всі без винятку школи та бібліотеки Чигиринського району. За цим посібником у школах району введено спецкурси. Нині у рідній школі (у селі Суботові) завдяки сприянню Валентина Лазуренка створюється історико-краєзнавче учнівське товариство. Чигиринщині Валентином Лазуренком присвячено понад 30 наукових розвідок, зокрема книги – "Черкаський край в особах. 1941-2001. Чигиринщина" (співавт., 2003), "На вітрилах державності. Особливості становлення та розквіту української державност і в добу Національної революції середини XVII ст.: політичний та соціальноекономічні аспекти" (співавт., 2004), "На перехресті епох. Богдан Хмельницький та його доба" (2005), “Витоки державності. Чигиринщина” (співавт., 2005).

У 2004 р. на Черкащині, з ініціативи Валентина Лазуренка започатковано видання серії науково-популярних книг "Бібліотека історичної пам'яті. "Джерела Вічності". Мета цієї серії книг – сприяти вихованню дітей і молоді, сучасних українців у морально-культурному національному дусі українства. Вже побачили світ перші чотири книги із згаданої вище серії – "Мудрість, дарована вікам" (2004), "Каравани українського степу" (співавт., 2004), "Від роду до роду. Громадський побут та життя українського селянства у другій половині XIX століття" (співавт., 2004), "На перехресті епох. Богдан Хмельницький та його доба" (2005). Першу краєзнавчу роботу написав і опублікував у 1995 році. Валентин Лазуренко – член авторського колективу першої в незалежній Україні Малої енциклопедії "Українське козацтво" (2002).

 

 

 

 Новини
Просвітницько-виховна патріотична робота Центру культури та виховання ЧДТУ серед шкіл Черкащини
Лекція
Зустріч з народним депутатом України
Міжнародна науково – практична конференція
Спартакіада університету
IV Міжнародна науково-практична конференція
Змагання з настільного тенісу
Вітаємо!
Монографія
Премія "Прометей"
Золото чемпіонів Європи у Черкащан
День Знань
Нові якісні видання
Вітання
День відкритих дверей
Олімпіади
З святом 8 березня!
Змагання серед студентів
Вітаємо!
День захисника Вітчизни
Монтаж, діагностика, ремонт технологічного обладнання
Спартакіада "Здоров'я"
Без права на забуття
Куркуль чи господар? Селянська економіка як соціальна категорія.
Краєзнавча премія
Cтудентська нарада
"ТЕХНОЛОГИИ УПРАВЛЕНИЯ"
Вшанування пам'яті Богдана Хмельницького
4 Июля
Факультет по роботі з іноземними студентами
Відпочинок на оздоровчих базах
Теория автоматического управления
Факультет по роботі з іноземними студентами
Вітаемо!
Вітаємо!
Новий розділ
Фотогалерея (Весна)
День Победы!
Пьезоэлектрические преобразователи
Міжнародна науково-практична конференція
Футбол
Футбол
Наукові школи
6-а МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ГЕОМЕТРІЇ ТА ТОПОЛОГІЇ
Вітаемо наших борців
Тренінг
Всеукраїнська Олімпіада
Информация для иностранных абитуриентов
45 років ЧДТУ
Факультет електронних технологій.
Психологічні клуби
Факультет електронних технологій. Сайт.
Першість України по САМБО
Фотогалерея
Книга «Поверхностный монтаж при конструировании и производстве электронной аппаратуры»
Йога в повсякденному житті. Сайт. Поповнення.
ІІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
Фотогалерея
Оновлення iнформацiї
Олімпіада з фізики 24.02.2005
Йога в повсякденному житті. Сайт.
Інформатика Олімпіада 03.03.2005
Университет зимой
Йога в повсякденному житті. Рзклад занятть.
Зима
Черкаський університет у Болонському процесі
Спартакіада серед професорського викладацького складу
НЕ ХВИЛЮЙТЕСЬ – У ВАС ЕКЗАМЕНИ!
КВН
WebMail
Йога в повседневной жизни
Спортивне життя
міжнародна конференція
Проблеми з поштою
Вийшла з друку історія університету
Підсумки наукової діяльності за 2003/2004 рік
Інформація про аспірантуру ЧДТУ
Результати набору
1-e Сентября
ПРИЛАДОБУДУВАННЯ 2004
Оздоровчи бази ЧДТУ
Стан ЧДТУ на 2004 рік
Нова спеціальність
Абітурієнту 2004
28 Червня
8 МАРТА!
І Міжнародна НПК
1-е Сентября
RANR2 2003
С Праздником!
МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ГЕОМЕТРІЇ ТА ТОПОЛОГІЇ
23 февраля
Підсумки конференції
І Всеукраїнська НПК
Нова служба для роботи з поштою - OpenWebMail
Відкрито сайт - Студенческий Центр
Открытие сайта
Презентацiя пiдручника
Результаты прийома
Поздоровлення з 1 вересня
Вхiд до WebEmail
Iм`я:
Пароль:
Пошук:
Черкаський державний технологiчний унiверситет
бул.Шевченко, 460 м.Черкаси, 18006
тел.:(0472) 71-00-92, факс: (0472)71-00-94, 73-02-32
e-mail: chdtu-cherkasy@ukr.net