Головна / Новини / Без права на забуття

Побачила світ науково-краєзнавча книга науковців Черкаського державного технологічного університету – помічника ректора з гуманітарної освіти і виховання, кандидата історичних наук, доцента Валентина Миколайовича Лазуренка і викладача університету Юрія Миколайовича Вовкотруба “Без права на забуття. Черкащина у роки Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр.” (Черкаси: „Ваш Дім”, 2005. – 344 с.: ISBN 966-8751-06-X).

Kniga2

Лазуренко В. Валентин Миколайович Лазуренко
Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Черкаського державного університету. Помічник ректора Черкаського державного технологічного університету з гуманітарної освіти та виховання. Заступник голови правління Черкаської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців. Заступник голови Ради Наукового товариства істориків-аграрників. Член Національної спілки журналістів України. Народився 13 вересня 1976 р. в с. Суботів Чигиринського району Черкаської області. Закінчив с відзнакою історичний факультет Черкаського державного університету імені Богдана Хмельницького у 1998 р. Стипендіат Кабінету Міністрів України (1999-2001рр.) Автор (співавтор) п’яти монографій, двох навчальних посібників, дев’яти науково-популярних книг.

Вовкотруб Ю.М. Юрій Миколайович Вовкотруб
Викладач кафедри історії України Черкаського державного університету. Народився 20 вересня 1979 р. в с. Бужанка Лисянського району Черкаської області. Закінчив механіко-технологічний факультет Черкаського інженерно-технологічного інституту у 2001р. З 2002 р. – член Наукового товариства істориків-аграрників (м. Черкаси) Співавтор двох науково-популярних книг.

Автори розповідають про Україну у роки Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр. та, зокрема, про наслідки цієї війни для українського народу. Розкривається питання про трагізм тих часів на Черкащині.
Зосереджено увагу на Рухові Опору на теренах Черкаського краю в роки німецько-фашистської окупації 1941–1944 рр. Подано інформаційну довідку про райони Черкащини у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.
Розповідається про найбільші битви часів Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр. на території Черкащини; про відомих людей – уродженців Черкащини, які стали помітними постатями в роки Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр.; про спалені села та хутори Черкащини. Висвітлено історію створення Пагорба Слави у місті Черкаси. Згадуються відомі пісні про війну. Автори подають хроніку найважливіших подій, що відбулися на Черкащині у роки Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр. Наведено термінологію воєнних років.
Безперечно, книга буде корисною і школярам, і студентам, і людям старшого віку, перед якими відкриються сторінки війни, сповнені болем втрат і радістю здобутого. Прикметно, що книга вийшла у світ в рік 60-річчя Великої Перемоги і стала даниною пам’яті тим, хто не дожив до цього свята.
Науково-краєзнавча книга В.М. Лазуренка Ю.М. Вовкотруба “Без права на забуття. Черкащина у роки Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр.” рекомендована до друку рішенням кафедри історії України Черкаського державного технологічного університету (протокол № 8 від 14 лютого 2005 р.) та рішенням президії правління Черкаської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців (протокол № 3 від 10 лютого 2005 р.)