Новини
Про унiверситет
Абiтурiєнту
Факультети
Наукова робота
Студентське життя
Спiлки
WebEmail
НАУКОВІ КОНФЕРЕНЦІЇГоловна / Факультет комп'ютеризованих технологiй машинобудування / Перелiк кафедр ФКТМ / Кафедра комп'ютерного проектування технічних систем

Новини
 Кафедра комп'ютерного проектування технічних систем
 
 Версiя для друку

    Змiст:
  1. Кафедра комп'ютерного проектування технічних систем
  2. Викладацький склад кафедри
  3. Навчально-методичне забезпечення
  4. Науково-дослідна робота
  5. Інформація для абітурієнтів

18006, м. Черкаси, бульвар Шевченка 460, корпус 4, кім. 228, тел. 42-31-06

Історія становлення кафедри - "Комп'ютерного проектування технічних систем".

У вересні 1981 року наказом ректора Київського політехнічного інституту згідно з рішенням Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти УССР у Черкаському філіалі КПІ була створена спеціалізована випускаюча кафедра “Технологія машинобудування. Кафедра здійснювала підготовку студентів вечірньої форми навчання зі спеціальності 0501“Технологія машинобудування, металорізальні верстати і інструменти”. Завідувачем кафедри був призначений кандидат технічних наук, доцент Мироненко Валерій Вікторович.

У березні 1983 року кафедра пройшла атестацію комісією Мінвузу УССР та отримала дозвіл на підготовку студентів денної форми навчання. Перший прийом студентів на денну форму навчання відбувся у вересні 1983 року. З вересня 1984 року кафедру технології машинобудування очолював доктор технічних наук, професор Биков Валентин Іванович. До складу кафедри входять дев’ять учбових та чотири науково-дослідних лабораторії, у яких виконуються госпдоговірні науково-дослідні роботи з актуальних проблем машинобудування та приладобудування загальним обсягом більше 150 тис. карбованців на рік. У 1988 році завідувачем кафедри технології машинобудування призначається доктор технічних наук, професор Аблязов Рауф Ахметович.

29 квітня 1989 року згідно з наказом ректора Черкаського філіалу КПІ професора Бикова В.І. кафедра технології машинобудування була розділена на дві самостійні випускаючі кафедри – кафедру “Технологія машинобудування”, яку очолив професор Руденко Петро Олексійович та кафедру “Металорізальні верстати та інструменти”, яку очолив професор Аблязов Р.А. З цього ж року одна група студентів 4 курсу денної форми навчання спеціальності 0501 «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти» була переведена на спеціальність 1202. Перший набір студентів у кількості 50 осіб на денну форму навчання, з нової для ЧФ КПІ спеціальності 1202 «Металорізальні верстати та інструменти», відбувся у 1991 році. Перший випуск інженерів-механіків цієї спеціальності у кількості 17 осіб відбувся у 1993 році. З цього ж року завідувачем кафедри ”Металорізальні верстати та інструменти” був обраний кандидат технічних наук, доцент Мироненко Валерій Вікторович.

У квітні 1994 року кафедра ”Металорізальні верстати та інструменти” пройшла атестацію державної атестаційної комісії, а спеціальність 1202 «Металорізальні верстати та інструменти» була акредитована за четвертим, найвищим, рівнем акредитації. У цьому ж році згідно з реєстром Міністерства освіти України спеціальність “Металорізальні верстати та інструменти” була переіменована у спеціальність “Металорізальні верстати та системи”. У травні 1994 року згідно наказу ректора Черкаського інженерно-технологічного інституту кафедра «Металорізальні верстати та інструменти» була переіменована у кафедру «Металорізальні верстати та системи». У цьому ж році відбувся перший набір студентів у кількості 33 осіб на заочну форму навчання за спеціальністю “Металорізальні верстати та системи”. Починаючи з 1996 року кафедра металорізальних верстатів та систем здійснює підготовку фахівців за ступеневою системою – бакалавр, спеціаліст, магістр.

Починаючи з 1997-98 навчального року кафедра, на підставі вивчення потреб ринку праці Черкаського регіону у фахівцях різних спеціальностей та спеціалізацій, спільно з іншими кафедрами Черкаського інженерно-технологічного інституту почала підготовку фахівців спеціальності «Металорізальні верстати та системи» з новою спеціалізацією - «Менеджмент у машинобудуванні». Перший випуск спеціалістів з такою спеціалізацією у кількості 53 особи відбувся у червні 1999 року.

За ініціативою кафедри МРВС, наказом Міністерства освіти України № 239/45 від 02.07.1996 року, на базі Черкаського інженерно-технологічного інституту був створений навчальний комплекс, до складу якого увійшли Черкаський політехнічний технікум та Смілянський технікум харчової промисловості. Згідно дозволу Міністерства освіти України в межах діючого навчального комплексу у 1998 році наказом ректора ЧІТІ на підставі угоди між ЧІТІ і Смілянським технікумом харчової промисловості було створено філіал кафедри металорізальних верстатів та систем у м. Сміла.

З 2000–2001 навчального року кафедра починає підготовку фахівців ще з однієї нової спеціалізації – “Комп’ютерні технології проектування систем технологічного обладнання”. У травні 2000 року кафедра металорізальних верстатів та систем наказом ректора ЧІТІ переіменована у кафедру “Комп’ютерного проектування металорізальних верстатів та систем”, що найбільш повно відповідає формі та змісту навчання студентів на цій кафедрі.

У 2004 році згідно наказу ректора ЧДТУ кафедра “Комп’ютерного проектування металорізальних верстатів та систем” була перейменована у кафедру “Комп’ютерного проектування технічних систем”(КПТС).

 

 

 

 Перелiк кафедр ФКТМ
Кафедра автомобілі та автомобільне господарство
Кафедра механіки і поліграфічних машин
Кафедра комп'ютеризовані технології машинобудування
Кафедра комп'ютерного проектування технічних систем
Кафедра комп'ютеризованих технологій високоефективної обробки матеріалів
Кафедра дизайну
Кафедра інженерної та комп'ютерної графіки
Кафедра вищої математики
Вхiд до WebEmail
Iм`я:
Пароль:
Пошук:
Черкаський державний технологiчний унiверситет
бул.Шевченко, 460 м.Черкаси, 18006
тел.:(0472) 71-00-92, факс: (0472)71-00-94, 73-02-32
e-mail: chdtu-cherkasy@ukr.net